AirportHaber RSS Beslemeleri

AirportHaber Güncel Sivil Havacılık Haberleri
 1. Ve Antalya'dan beklenen prim açıklaması geldi!
  Türk Hava Yolları'nda beklenen prim kararını THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı açıkladı. İŞte detaylar...
 2. Almanya'dan Türkiye'ye kaç milyon yolcu uçtu?
  Federal İstatistik Ofisi verilerine göre 2018’in Nisan-Ekim döneminde Almanya’dan 66,2 milyon yolcu yurt dışına uçtu. Bu yolcuların 5 milyon 632 bini Türkiye’ye indi.
 3. Hatay Havalimanı sivil araç trafiğine kapatıldı!
  Amik Ovasını esir alan suyun seviyesi artarak Hatay Havalimanı yoluna taştı. Havalimanı giriş ve çıkışları sivil araç trafiğine kapatılırken, ulaşım otobüslerle sağlandı.
 4. Antalya'dan haber var... THY'den flaş prim kararı!
  Türk Hava Yolları'nın Antalya'da devam eden yönetim zirvesinden beklenen karar çıktı. Buna göre tüm çalışanlara birer maaş prim verileceği öğrenildi.
 5. THY uçağı Yunanistan üzerinden geri döndü!
  Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Tunus seferini gerçekleştirmek üzere havalanan yolcu uçağı Yunanistan üzerinden geri dönmek zorunda kaldı.
 6. TGS araçları AHL apronunda çarpıştı!
  Türk Hava Yolları'na yer hizmetleri veren Turkish Ground Services'e (TGS) ait iki araç Atatürk Havalimanı apronunda kaza yaptı.
 7. Manchester Havlimanı'nda 'yanlış alarm' paniği!
  İngiltere'deki Manchester Havaalanı'nda, yolcu terminallerinden biri, yanlış alarm nedeniyle tahliye edildi.
 8. İstanbul Havalimanı'na 8 bin personel kilidi
  İlk etabı açılan İstanbul Havalimanında çalışacak personelin kabinleri de dijitalleşti. Kabinlerde 8 bin adet elektronik kilidin kullanıldığı açıklandı.
 9. Kazakistan helikopter üretecek
  Kazakistan Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayisi Bakanlığının "Kazakhstan Engineering" şirketi, Kazak ve Rus şirketleriyle ülkede Mi-8AMT ve Mi-171 helikopterlerinin üretilmesine ilişkin anlaşma imzaladı.
 10. 70 bin havayolu çalışanının üniformaları yenilendi
  ABD'nin en büyük havayolu şirketlerinden biri olan ve 88 binden fazla personeliyle faaliyetlerini yürüten United, şirketin göz önünde bulunan 70 bin personelinin üniformalarını yeniledi.
 11. Pegasus Ankara-Bakü uçuşlarına başlıyor
  Türkiye’nin dijital havayolu Pegasus, başkent Ankara ile Azerbaycan’ın başkenti Bakü’yü birbirine bağlıyor.
 12. Ocak ayı zam ayı; TGS ve DOCO'da ne karar alınacak?
  AirportHaber yazarlarından Fatih Akdeniz, bu hafta köşesinde TGS ve DOCO'daki zam sürecini ele aldı.
 13. Atlasglobal kapasite artırdı
  Atlasglobal Havayolları, filosuna kattığı büyük gövdeli Airbus A330 uçağıyla yolcularına sağladığı hizmet kalitesini ve turizm sektörüne yaptığı katkıyı artırmayı hedefliyor.
 14. Bakan Turhan açıkladı; '30 kişi kazalarda hayatını kaybetti
  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, İstanbul Havalimanı inşaatı süresince 30 kişinin iş kazaları sebebiyle, 25 kişinin de doğal ölümler sonucu hayatını kaybettiğini belirtti.
 15. Efsanenin adı havalimanında yaşayacak
  ABD'li efsanevi boksör ve ünlü ırkçılık karşıtı Müslüman aktivist Muhammed Ali'nin ismi memleketi Kentucky'deki havalimanına verilecek.
 16. "Kriterleri karşılamayan kişiler eğitime alınmıyor"
  Atlantik Uçuş Okulu Genel Müdürü Oytun Bilgen, "Ulusal ve Uluslararası Sivil Havacılık kurallarına ve düzenlemelerine uygun olarak ileri düzey teorik bilgi ve profesyonel uçuş deneyimi ile pilot eğitimi veriyoruz" dedi.
 17. 10 yıl sonra aynı koltuklarda o uçuşu yaptılar
  ABD'nin New York kentinde 15 Ocak 2009'da iki motorunun da arızalanması sonucu Hudson Nehri'ne inen uçağın yolcuları, mucizevi kurtuluşlarının 10. yıldönümünde aynı yolculuğu tekrar yaptı.
 18. Bulgaristan ABD'den F-16 alacak
  Bulgaristan'da parlamento Hava Kuvvetlerinin ihtiyacını karşılamak üzere 8 adet yeni "F-16 Block 70" tipi savaş uçağı alınması için hükümetin ABD ile görüşmesine onay verdi.
 19. IATA yöntemi buldu; artık daha ucuza uçulacak
  Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) tarafından geliştirilen ödeme yöntemi IATA Pay, hem havayolu firmalarının hem de yolcuların lehine olacak bir sistem üzerinde çalışıyor
 20. Atatürk Havalimanı’nın taşınma planı belli oldu!
  İstanbul Havalimanı´na kademeli olacak geçiş döneminde ve sonrasında Atatürk ve İstanbul Havalimanı´nın kullanım şartları ile transfer programı da açıklandı.İstanbul Havalimanı'na taşınma süreci 1 Mart 2019 saat 03:00´de başlayacak, 3 Mart 2019 saat 00:00'da sona erecek. Atatürk Havalimanı tarifeli ve tarifesiz iç ve dış hat ticari yolcu taşımacılığına yönelik seferlere 3 Mart 2019 saat 00:00 itibariyle kapatılacak.
joomlajoomla templates
Bursa Virtual Airlines  2008-2013  @ All Rights Reserved