AirportHaber RSS Beslemeleri

AirportHaber Güncel Sivil Havacılık Haberleri
 1. THY'den ücretsiz değişiklik ve iade hakkı
  Türk Hava Yolları (THY), yangın bölgelerine uçuşu olanlara ücretsiz değişiklik ve iade hakkı tanındığını duyurdu.
 2. CHP'li belediyeler THK uçaklarını mı kiralayacak?
  Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, orman yangınlarının ardından, CHP'li belediyelerin Türk Hava Kurumu'nun kullanılmayan uçaklarını kiralaması formülü üzerinde durduğu ve “Türk Hava Kurumu kullanmıyor, gerekirse belediyeler kiralar kullanır” dediği öne sürüldü.
 3. Türk savaş uçakları terör hedeflerini vurdu
  Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak kuzeyinde Kandil, Gara, Hakurk, Zap bölgelerinde hava harekatı düzenlendi.
 4. Kontuarda tanışan çift uçakta evlendi
  Southwest kontuarları önünde tanışan Sabrina ve York çifti, uzunca bir süre birlikte olduktan sonra dünya evine havada girmeye karar verdi.
 5. Helikopterler yangınla mücadele için havalandı
  Türkiye genelinde 21 ilde çıkan 63 yangından 43'ü kontrol altına alındı, 20 yangın ise devam ediyor. Yangınların üçüncü gününde sabahın ilk saatlerinde helikopter yangına müdahale etmek üzere yeniden havalandı.
 6. TÜRKİYE YANIYOR... THK BAŞKANI DÜĞÜNDE EĞLENİYOR!
  Türk Hava Kurumu (THK) Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşcı, katıldığı bir televizyon programında ülke genelindeki yangınlar devam ederken düğüne gittiğini açıkladı.
 7. Türkiye'den Avustralya'ya tahliye uçuşu
  Korona virüs nedeniyle bir yılı aşkın süredir ülkelerine dönemeyen Avustralya vatandaşları için İstanbul Havalimanı’ndan ikinci özel uçuş gerçekleştirildi. Farklı ülkelerden gelip İstanbul’da buluşan 190 Avustralyalı, ülkesine döndü.
 8. THK'yı arayan başkana şok cevap: "Saat 15:30 kimse yok!"
  Orman yangınlarda uçak kullanılması için THK'yi aradığını söyleyen Muğla Belediye Başkanı Gürün, “Yarın sabah görüşebilirsiniz saat 15.30'dan sonra burada kimse kalmıyor” yanıtını aldığını söyledi.
 9. Japonya'dan Türk İHA ve SİHA'larına övgü
  Japon yayın kuruluşu Nikkei, Baykar Savunma'nın geçen hafta tanıttığı Muharip İnsansız Uçak Sistemi "MİUS" un başarısını ele alan bir makale yayımladı.
 10. Hava İş Ankara Şube Başkanı Yiğit oldu
  Hava-iş Ankara Şube 27.Olağan Genel Kurulu, 29 Temmuz 2021 tarihinde Ankara'da gerçekleştirildi, Soner Yiğit ikinci kez Şube Başkanı olarak seçildi.
 11. Fransız askeri helikopteri alıkonuldu!
  Ekvator Ginesi'nin, hava sahasına izinsiz girdiği gerekçesiyle Fransız askeri helikopterini alıkoyduğu belirtildi.
 12. Bangkok'daki havalimanı hastaneye çevriliyor
  Tayland'da sağlık yetkilileri, ülkede artan yeni tip koronavirüs (Covid-19) vaka ve can kayıpları nedeniyle başkent Bangkok'taki havalimanlarından birindeki kargo binasında, büyük bir geçici hastane kurma çalışmalarına başladı.
 13. Adnan Menderes Havalimanı'nda 6 bin 500 eşya unutuldu
  İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda, geçen yıl 6 bin 500 kayıp eşya kayda geçti.
 14. ACT Airlines Pilot Arıyor
  Türkiye'nin kargo havayolu şirketi ACT Airlines, uçuş yoğunluğunun artması dolayısıyla pilot arayışına girdi.
 15. Türkiye'nin güllerini Turkish Cargo taşıyor
  Dünyanın en güçlü kargo uçuş ağına sahip olan ve kıtalararasında ticaret köprüleri kuran Turkish Cargo, Türkiye’nin ihracatına büyük katkı sağlıyor. Türkiye'nin güllerini dünyanın çeşitli noktalarına taşıyor.
 16. Karaismailoğlu: "Bayram tatilinde 5 milyon 794 bin kişi uçtu"
  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismialoğlu, Kurban Bayramı'nda hava, kara ve demiryolu ulaşımında yaklaşık 12 milyon biletli yolcunun seyahat ettiğini açıkladı. Karaismailoğlu, bayram tatili süresi boyunca 5 milyon 794 bin kişinin havalimanlarını kullandığını ifade etti.
 17. Rus uçakları Manavgat'taki yangına müdahale ediyor
  Rusya’nın Türkiye Büyükelçiliği, Antalya’nın Manavgat ilçesinde devam eden yangında üç Rus Be-200 yangın söndürme uçağının görev yaptığını bildirdi.
 18. Havalimanları için 25 milyar dolarlık kaynak
  ABD Senatosu, Başkan Joe Biden’ın önerdiği 1,2 trilyon dolarlık altyapı tasarısının tartışma ve oylama aşamasına geçilmesi için gerekli usul oylamasını tamamladı. Havalimanları için 25 milyar dolarlık kaynak ayrılacak.
 19. "THY personeli öyle bir anket hazırlamış ki..."
  AirportHaber yazarlarından Serdar Başağaoğlu, Türk Hava Yolları'nın Galatasaray'a sponsor olmasından çalışanlar arasında başlatılan ankete kadar birçok konuyu köşesinde değerlendirdi. "Vitesi boşalmış kamyon gibi gidiyoruz bir kıyamete" diyen Başağaoğlu başka neler dedi? İşte o yazı...
 20. Rolls-Royce geleceğin uçakları için çalışıyor
  Havacılık alanındaki en güçlü hibrit-elektrikli uçak güç ve tahrik sisteminin kalbinde yer alacak olan jeneratör, kurulum ve montaj çalışmaları için Rolls-Royce’un profesyonel sınama tesisine ulaştı.
joomlajoomla templates
Bursa Virtual Airlines  2008-2013  @ All Rights Reserved