AirportHaber RSS Beslemeleri

AirportHaber Güncel Sivil Havacılık Haberleri
 1. Flaş iddia: "THY'nin kazası hasıraltı edildi!"
  New York Times gazetesi, Türk Hava Yolları (THY) uçağının, Hollandalı yetkililerin raporunda iddia edildiği gibi başlı başına pilot hatası nedeniyle düşmediği, kazada "riskli tasarım seçimlerinin ve hatalı güvenlik değerlendirmelerinin" de rolü olduğunu yazdı.
 2. THY Ukrayna'da zirveye çıktı
  Ukrayna Hava Trafik Kontrol Kurumu 2019 yılında en fazla sefer düzenleyen hava yolu şirketlerini açıkladı. Türkiye'den THY 2. sırada yer aldı.
 3. İran'da uçağın düşürülmesine tepki gösteren sanatçılar gözaltına alındı
  İran’da, Ukrayna’ya ait yolcu uçağının düşürülmesine tepki gösteren film yönetmeni Ali Fermani ve tiyatro yapımcısı Mesud Hükmabadi gözaltına alındı
 4. TGS'ye ait araç kanala düştü!
  İstanbul Havalimanı'nda dikkatsizlik sonucu yine bir kaza meydana geldi. Apron aracı kanala düştü.
 5. DHMİ'den yangın söndürme simülatörü
  Devlet Hava Meydanları İşletmesi, (DHMİ) Kahramanmaraş Havalimanı'na uçak yangınları konusunda yangın Söndürme Simülatör Tesisi kurulacağını duyurdu.
 6. Denizli uçak, helikopter ve drone parçalarının üretimine talip
  Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, şehirde uçak, helikopter ve drone parçalarının üretiminin yapılabileceğini söyledi.
 7. Bundan sonra tüm personel elle aranacak!
  Türk sivil havacılık sektörünün köklü kuruluşlarından Gözen, personele yönelik yeni bir karar aldı. Güvenli uçuş uygulaması yapılan seferlerin tamamında personelin elle aranacağı öğrenildi.
 8. THY'nin Malobo uçuşlarına hukuk şirketi öncülük edecek
  Türk Hava Yolları’nın Ekvator Ginesi pazarına girişinde Centurion Hukuk Grubu liderlik yapıyor.
 9. SHGM Genel Müdürü kapasite kısıtlamasını savundu!
  Sivil Havacılık Genel Müdürü Bahri Kesici, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda pistin normal bakım ve tamir işlemleri ile zaman zaman ortaya çıkan meteorolojik şartlar dolayısıyla hava yolu şirketlerine ilave sefer izni verilmediğini bildirdi.
 10. Virgin Australia uçağında ilginç anlar
  Virgin Australia'ya ait yolcu uçağının sefer sırasında motor kapağı sallandı, uçak geri dönerek acil iniş yaptı.
 11. "THY'den randevu alamıyoruz"
  Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) ile Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) tarafından ortak bir açıklama yapılarak özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerine yapılan uçak seferlerinin yetersiz olduğu belirtilerek bu seferlerin arttırılması çağrısı yapıldı
 12. THY mil programında Garanti BBVA ile yolları ayırıyor
  Türk Hava Yolları, miles&smiles'da uzun süredir program ortağı olan Garanti BBVA ile yollarını ayırıyor. THY, DG Pay isimli yeni kurulan bir şirket ile ortaklık için karar aldı.
 13. SHGM'de yeni atama kararı!
  Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Serdar Karabulut'un Genel Müdür Yardımcılığı'na vekaleten atandığını duyurdu.
 14. Havaş personeli için 'APPRON' dönemi
  Türkiye’nin önemli markalarından Havaş, çalışanları için geliştirdiği kurum içi iletişim platformu APPRON’u devreye aldı.
 15. SkyArt teslimatı yaptı
  Türkiye’nin ilk ve tek EASA, ICAO standartlarında Kabin Eğitim Simülatörleri üreticisi olan SkyArt firması A321 neo Kapı Eğitim Cihazının teslimini gerçekleştirdi.
 16. SHGM'ye kimler baskı yaptı o karar neden alındı?
  Şu bir gerçek ki her dediğimiz gerçekleşiyor. Geçen hafta Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün yaptığı rezalet açıklamanın ardından, artık bu ülkede işlerin nasıl yürüdüğünü anlamaya çalışmak gibi bir çabanız olmasın. Kimin eli kimin cebinde net olarak ortaya çıkmıştır.
 17. Fitch Boeing'in kredi notunu düşürdü
  Fitch'ten yapılan açıklamada, kredi notunun düşürülmesinin nedeni olarak 737 MAX ile ilgili sorunlar ve ertelemeler gösterildi
 18. Düşürülen uçakta hayatını kaybedenlerin cenazeleri teslim edildi
  İran yönetimi, başkent Tahran’da düşürülen uçakta hayatını kaybeden Ukrayna vatandaşlarının cenazelerini ülkeye teslim etti.
 19. Aleyna Tilki hakkında soruşturma açıldı
  İstanbul Havalimanı’nda bir yolcu ve güvenlik görevlisi ile tartışan şarkıcı Aleyna Tilki hakkında, Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, 'hakaret' ve 'tehdit' suçlarından soruşturma açıldı.
 20. "Kara kutuyu gönderme planımız yok"
  İran Sivil Havacılık Kurumu Kaza Ofisi Genel Müdürü Hasan Rızayifer, İran Hava Savunma sistemi tarafından yanlışlıkla düşürülen Ukrayna'ya ait yolcu uçağının kara kutusunu başka bir ülkeye gönderme planlarının olmadığını açıkladı.
joomlajoomla templates
Bursa Virtual Airlines  2008-2013  @ All Rights Reserved