AirportHaber RSS Beslemeleri

AirportHaber Güncel Sivil Havacılık Haberleri
 1. TAV Havalimanları'ndan 1,1 milyar avro ciro
  TAV Havalimanları 2017 yılında önceki yıla göre yüzde 10 artışla 115 milyon yolcuya hizmet verdi. Şirket cirosunu da önceki yıla göre yüzde 3 artırdı.
 2. Eurasia Airshow için geri sayım sürüyor
  Antalya'da gerçekleştirilecek Eurasia Airshow'da, Rusya, İran, İngiltere, Ukrayna, Katar, Pakistan gibi ülkeler milli katılımla, dünyanın önde gelen sivil ve askeri havacılık şirketleri de global markalarıyla boy gösterecek.
 3. Limak Kuveyt'in "havasını" değiştirecek
  Limak Holding, kontrat bedeli 4,3 milyar dolar olan Kuveyt Uluslararası Havalimanı yeni terminali inşaatı için iki Kuveyt bankasından yaklaşık 823 milyon dolar finansman sağladı.
 4. 500 adet yeni uçağa ihtiyaç var!
  İran'da pazar günü düşen yolcu uçağında 66 kişinin hayatını kaybetmesi, ülkede kullanılan 25 yaşındaki eski uçakların yenilenmesi gerektiği tartışmalarını tekrar gündeme taşıdı.
 5. Mısır uçuşları ne zaman başlayacak?
  Rusya Mısır'a yönelik uygulanan uçuş yasağını nisan başında kaldırıyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Mısır'la uçak seferlerinin sadece Kahire'yi kapsayacak şekilde "kısmen" yeniden başlatılmasını öngören kararnameyi kısa süre önce imzalamıştı.
 6. Çeşme Havalimanı için yeni talep
  İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş Çeşme Alaçatı Havalimanı yapımı ihalesine yönelik tekliflerin sadece yaz aylarındaki sezon uçuşları için değil Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu havacılık ve pilot eğitimini içerecek şekilde düzenlenmesi gerektiği vurguladı.
 7. Anadolu Üniversitesi Yenişehir Havalimanı ile protokol imzaladı
  Anadolu Üniversitesi, hâli hazırda devam eden iş birliğinin ilerleyen dönemlerde de sürdürülebilmesi amacıyla Bursa Yenişehir Havalimanı ile iş birliği protokolü imzaladı.
 8. THY ekipleri aynı odada konaklıyor yalanı
  Türk Hava Yolları, ekiplerin yatılarda odalarda iki kişi konaklanacağı iddialarını yalanladı.
 9. Düşen uçakta cenazelere ulaşıldı
  İran'da düşen yolcu uçağındaki cesetlere ulaşıldı.
 10. Yolcu uçağı pistten çıktı... Facia ucuz atlatıldı!
  Nijerya metkezli havayolu şirketi Dana Air'e ait yolcu uçağı 49 yolcusuyla birlikte pistten çıktı. Facia ucuz atlatıldı!
 11. Alitalia'ya rakip geldi
  Sivil havacılıkta yıllardır maddi kriz ile boğuşan ve iflasın eşiğinde olan İtalya’nın en büyük havayolu şirketi Alitalia’ya yeni bir rakip geldi.
 12. 45 dakikalık yolculuk 18 saat sürdü
  Teknik direktörlüğünü Bülent Uygun’un yaptığı ve kadrosunda Galatasaray’ın eski oyuncusu Wesley Sneijder’i bulunduran Katar ekibi Al Gharafa’nın, Asya Şampiyonlar Ligi’ndeki Al Jazira maçı yolculuğu kabus gibi geçti.
 13. Soytarının Yüzünü Görmek İçin, Sirkin (?) Sonlanmasını Beklemek Gerek
  Son on sene içinde ülkemizin en büyük Havayolunun tepesinde oturanlardan biri bir konuşmasında şirketten “.THY Ailesi” şeklinde bahsetmişti.
 14. Gazipaşa'da hedef 1.2 milyon
  Gazipaşa Alanya Havalimanı Müdürü Cengiz Aşıklı, 2018'de havalimanında 8 bin 700 uçuş ve 1 milyon 200 bin yolcu sayısına ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi.
 15. En az 20 F-35 daha alacaklar
  Japon Hava Kuvvetleri'nin ihtiyaçları doğrultusunda geçen yıl ilk kez 42 adetle ordu envanterine giren F-35A model savaş jetlerine en az 20 tane F-35A daha eklenecek. Uçakların final montajı da Japonya'da yapılacak.
 16. Ay'a ilk turist ne zaman gönderilecek?
  Kimliği henüz açıklanmayan bir yolcu, uzay turizm şirketi Starfighters tarafından bu yıl sonunda Ay’a gönderilecek.
 17. TAV Passport üyelerine özel indirim
  Setur Duty Free, TAV Passport Kart üyelerine yüzde 10 indirimli alışveriş yapma imkanı sunuyor.
 18. TASSA'dan anlamlı destek
  Havayolları kabin memurları derneği (TASSA), 'Çorbada tuzun olsun' derneğine bağışta bulunarak evsizlerin bir gecelik yemeğini karşıladı.
 19. THY dil puan alt sınırını düşürdü
  Türk Hava Yolları, dil tazminatı için gerekli olan dil puan alt sınırını 75 puandan 70’e düşürdü, tazminatları da yeniden düzenledi.
 20. Gazipaşa Havalimanı'na 1 milyon 200 bin yolcu bekleniyor
  Gazipaşa-Alanya Havalimanı Müdürü Aşıklı: "Havalimanımızın 2018'de 1 milyon 200 bin yolcu sayısına ulaşılacağı öngörülüyor"
joomlajoomla templates
Bursa Virtual Airlines  2008-2015  @ All Rights Reserved